жовто-блакитний прапор України

Перевернути прапор України!

Справжній український прапор започаткований Михайлом Грушевським в УНР.Золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця і взагалі – Вищу Духовність. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння з надією, що вони не будуть нею зловживати.

Тлумачення про синє небо й золоті ниви видається доволі примітивним. Воно сумнівне вже тому, вважає, наприклад, творчий директор громадського об’єднання «Освічена Україна» Анатолій МИЦКАН, що насправді барви нашого прапора з давніх-давен символізують дві головні стихії природи і людського буття – вогонь (жовтий колір) і воду (синій). Логічно припустити, що лише сполучення «жовтий – згори, синій – знизу» відображає вічну симетрію – божественну гармонію цих стихій. Інакше ж, якщо розмістити їх навпаки, це означатиме порушення світоладу, катастрофу, за якої вода гасить вогонь…

Саме таку, золото-блакитну символіку і принесли було трипільці під час грандіозного переселення народу з Північного Причорномор’я за три тисячоліття до н. е., зокрема й до Індії, де вона збереглася до наших днів у первісному вигляді. Ця країна просто змережана таким барвосполученням. Але там ви ніде не побачите, щоби синє домінувало над жовтим… Отож пропонуємо ознайомитися з кваліфікованим дослідженням цієї теми, чиє резюме однозначно-вичерпно відповідає на запитання, якому бути Державному прапорові України – синьо-жовтим чи таки жовто-синім.

Якось ще на початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб у щойно посталій самостійній Україні насамперед змінили розміщення барв на головному державному символі – синьо-жовтому прапорі. Бо, мовляв, якщо він і далі зоставатиметься таким самим, то під цим сполученням кольорів на країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і, зрештою, крах. Адже синє зверху і жовте знизу, за словами мисткині, утворюють гексаграму «Пі». А це, згідно з класичною китайською Книгою перемін «і-цзин», – одна з чотирьох найгірших комбінацій. І розшифровують її так: «Будьте пильними й передбачливими. Не беріться за жодну важливу справу, бо вона швидше не збудеться, ніж збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без будь-яких підстав сваритеся зі своїми друзями».

Тоді як обернене розміщення барв, коли жовте розташоване вгорі, а синє – внизу, утворює цілковито іншу гексаграму «Тай», яка означає: «Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя. Розвиток».

Однак Л. Кравчук, котрого поети-нардепи переконали, що синьо-жовтий прапор символізує мирне небо і золоту українську пшеницю під ним, тоді віджартувався: що корисне, мовляв, для китайця, те для українця – смерть і навпаки. А шкода. Бо, як бачимо, китайська художниця, схоже, мала слушність. Принаймні 15-літня історія нашої незалежності продемонструвала як у політичному, так і в соціально-економічному житті держави саме те, від чого застерігала Мао. Словом, «перевернутість» нашого прапора, яка спотворює езотеричну суть символу, дуже швидко далася взнаки Україні.

Жаль також, що радянські поети екс-комуністи, які тоді були головними радниками президента з питань державного будівництва, не відали чи не хотіли знати, що українська революція 1917 року в Києві, українізація підрозділів царської армії на фронтах Першої світової війни і на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. І що саме це сполучення барв голова Центральної Ради Михайло Грушевський запропонував для основного символу УНР.

Чому ж згодом гетьман Скоропадський і головний отаман Петлюра перевернули прапор, достеменно не з’ясовано й досі. Може, під впливом синьо-жовтої фани ЗУНР, ідеологи якої, очевидно, формували державну символіку за принципом «аби не так, як у поляків», у яких світліша (біла) смуга розміщена на національному прапорі вгорі?

Зрештою, хоч як, а про неприродність, небезпеку поєднання синього кольору над жовтим, окрім «І-цзин» (ще не було жодного випадку, щоби пророцтва з цієї книги не збувалися), свідчать також тлумачення значення барв та їхніх комбінацій з інших потаємних джерел. Скажімо, давню емблему створення світу з хаосу та боротьби і єдності двох протилежних засад зі східної філософії, відому як «Ян-Інь» передають цими кольорами. Жовте, або ж золоте, Ян означає «світло, тепло, небо, активність, чоловічий принцип, сонце». Натомість синє Інь символізує пітьму, холод, землю, пасивність, жіночий елемент, місяць. Що ж буває, коли земне й пасивне домінує (тобто розміщене зверху) над небесним і активним, мабуть, пояснювати зайве. З історії добре відомо, що ставалося з тими справами, рухами, країнами, які тривали, виникали, розгорталися під знаком такого протиприродного сполучення цих барв. Вони мовби наперед були запрограмовані на невдачу.

Або ж візьмімо Фен-шуй. За цією традицією, розміщення синього (воля) над жовтим (мудрість) означає «Закон занепаду», тобто прогресуючу деградацію, нещастя, хаос. Тоді як зворотне сполучення барв – жовте над синім означає гармонійне поєднання Неба і Землі, чоловічого і жіночого, сильного і гнучкого, що обіцяє розвиток, добробут, щастя.

Про це ж звістує й арійська традиція. Дослідники стверджують, що духовний вождь величного арійства Рама обрав своїм сакральним символом жовто-синій штандарт.
Це також демонструє природну зверхність духу (золоте, жовте) над матерією (блакитне, синє). Тоді як розташування барв з точністю до навпаки, крім усього іншого, ще й перекручує святе ім’я Рама на Мара (примара, привид, або ж і зомбі, по-сучасному).

Ідеолог концепції «Переходу-IV» і редактор однойменного журналу Ігор Каганець каже, що «нинішній синьо-жовтий Державний прапор України не обіцяє їй нічого доброго, оскільки декларує збочене домінування пасивної матерії над активним духом. Хоча, треба сказати, він точно відповідає нинішньому тимчасовому станові деградації і духовної темряви в Україні». А спричинило такий стан якраз прийняття перекрученого символу замість правильного.

Власне, й за православними канонами іконописання, які відомі ще з Візантії, золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця, німб Бога-Сина і взагалі – Вищу Духовність. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння з надією, що вони не будуть нею зловживати. Але ж ми бачимо, як користуються цим даром люди. А також знаємо, куди завела безвідповідальна свобода колишнього командира небесного воїнства на ім’я Денниця, що більш відомий як Люцифер.

За правилами ж геральдики, прапори зазвичай утворюють на основі гербів, які виникли раніше, ніж знамена. Отож барву верхньої смуги полотнища диктує колір самого знака, а нижньої – гербового поля. Якщо герб, наприклад, Польщі – це білий орел на червоному тлі, то відповідно й прапор біло-червоний. Тому якщо герб України – жовтий тризуб на синьому полі (чи навіть якщо взяти герб Галицько-Волинського князівства – золотий лев на синьому тлі), то й прапор має бути жовто-синій, а не навпаки.

Світова філософська, політологічна й соціологічна думка не надто багато уваги приділяє питанню символів. І то не дивно, бо сучасне людство як цивілізація споживання – це так зване суспільство знаків. А знаки відрізняються від символів так само, як, скажімо, літера – від живого звука, який вона позначає. Відомий сучасний сербський філософ Светислав Басара, котрий доволі серйозно ставиться до порушеного питання, вважає, що «символ – це така річ, без якої дійсність є неповноцінною. Це своєрідні обмінні пункти, через які енергія вищої реальності спливає у світ явищ… А неправильна інтерпретація символу має, сказати б, корозійний вплив на дійсність».

Цікаво б у цьому ключі розглянути прапори інших держав і подивитись, образно кажучи, яку дійсність вони відбивають. Впадає в око, приміром, що в тих державах, які на своїх знаменах зберегли традиційні символи, наприклад, хрест (як-от у Швейцарії, скандинавських країнах, у Великобританії), реалії набагато кращі, ніж там, де обрали на роль національної символіки пентаграми й інші інфернальні символи. Скажімо, нині одне з перших місць у світі за рівнем життя посідає Норвегія, на державному прапорі якої зображено біло-синій хрест на червоному тлі. Серед останніх же країн за цим показником – Мозамбік, чиєю символікою є схрещені мотики й автомат Калашникова на тлі жовтої пентаграми.

Можна сказати: це тому, що Норвегія багата на корисні копалини, а Мозамбік зруйнований громадськими війнами. Але ж насправді все могло бути по-іншому: спочатку вибрали символи (відповідно хрест і автомат Калашникова), а вже потім як наслідок кому дісталися розквіт, а кому – постійні військові конфлікти.

Євген РОМАНИШИН м. Івано-Франківськ  Джерело: http://otyniya.com.ua

Advertisements
Стандартний

16 thoughts on “Перевернути прапор України!

 1. Genif коментує:

  Як християнин я б не брав технології фен-шуй чи науку про арійство за базову у поясненні духовних сутностей кольорів українського прапора. Напишіть будь-ласка у якій науковій літературі можна прочитати про історію формування прапора України. Дякую.

  • Володимир коментує:

   Так ведеться і християнське пояснення у тексті: … “Власне, й за православними канонами іконописання, які відомі ще з Візантії, золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця, німб Бога-Сина і взагалі – Вищу Духовність. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння з надією, що вони не будуть нею зловживати. Але ж ми бачимо, як користуються цим даром люди. А також знаємо, куди завела безвідповідальна свобода колишнього командира небесного воїнства на ім’я Денниця, що більш відомий як Люцифер.”…

   А те що про правильність жовто блакитного прапора пише і фен-шуй і арійство, так це ж черговий доказ для інших людей кому християнство на іншому плані

  • леся коментує:

   так правильно) по правилам геральдики * жовто-блакитний* означає – жовтий – зверху, блакитний – під ним!

 2. Wlad коментує:

  Ви ліпше йдіть на майдан до людей! Женіть окупаційну банду, а не займайтесь херньою!!! Прапор в україні правильний! За цей прапор боролась упа!! Він визнаний усім світом!! Переверніть у собі мізки ліпше!!!!

 3. Lora коментує:

  було би непогано повернутись до дійсно українського прапора і нам усвідомити, що державний прапор це не оберіг, а ми повинні дуже багато над собою працювати, захищати країну і сім,ю від руйнівних дій щодня у всіх сферах життя. тоді будь яке розташування кольорів на прапорі буде щасливим доповненням:)

 4. Джордж коментує:

  більшої бридятини не читав ще 😦 чого тільки варте застосування геральдики до прапорів — люди видно в житті не читали нічого про геральдичні традиції… вже не кажу про фен-шуї і іже з ними…

 5. Наталія Бречко коментує:

  Те, що мав на увазі Грушевський дійсно правильне. До речі не корисно все, що вважають духовним валити в одну купу. Країни, які сповідують темну духовність не бувають довго в розквіті та благоденстві. Бо в біблії сказано, що ми не сильні проти істини, але за істину. У Бога є ім`я. Він є Особистість, Яка не тримає в таємниці Себе від нас. Просто ми не можемо вмістити всю глибину Його. Чому “мудрість” китайців, аріїв та інших язичників не приводить їх до проявленого блага, яке було б очевидне? Маючи фен-шуй (ніколи не напишу це з великої), чомусь китайці не моли скористатися його висновками. Бо є мудрість і душевна, яка не від Бога, в біблії вона прозвана бісівською. Бо всі стихії створені Богом, а точніше Його Словом за Його волею, і не вони керують нами. Навпаки, народжені від Духа сини Божі, які через прийняття жертви Ісуса Христа примирилися з Богом Отцем, можуть царювати над стихіями, як і Сам Ісус показав, зупинивши бурю.Люди, які ставлять творіння замість Творця в причину всього існуючого, приречені на темряву. Саме вибір духовності є ключем для процвітання, бо там, де кишать чаклуни, езотерики, Ідолопоклонники не буває миру і злагоди, бо за цим стоїть демонічний духовний світ, який Бог зупиняє своєю силою та владою.Приведу цитату з послання Апостола Павла до Галатів, глава: “4 Та коли прийшла повнота часу, Бог послав Сина Свого (Єдинородного), Який родився від жінки, підкорився закону, 5 щоб відкупити підзаконних, аби нам отримати усиновлення. 6 А як ви – сини, то Бог послав в серця ваші Духа Сина Свого, що волає: “Авва, Отче!” 7 Тому ти вже не раб, але син; а якщо син, то і спадкоємець Божий через Ісуса Христа. 8 Але тоді, не знаючи Бога, ви служили [богам], які в сутності своїй не боги. 9 Нині ж, пізнавши Бога, або, краще, отримавши пізнання від Бога, для чого вертаєтесь знову до немічних і вбогих матеріальних стихій і хочете ще знову підпорядкувати себе їм?” Це ключ, щоб відрізнити істинну віру, бо вона поєднує з Творцем усього, минаючи стихії, які створені служити нам, а не володіти нами.

 6. Андрій коментує:

  а взагалі то краще щоб був триколірний прапор наприклад жовто синьо червоний або жс-чорний, оскільки червоний колір є сильний і благодатний колір, і ще одиніз символів україни червона калина, або чорний – це наша багата і родюча земля, яка дає і буде давати силу Україні

 7. Molfar коментує:

  З точки зору магії, мольфарства існують прямі на розвиток й перевернуті на згубу енергії. Якщо Жовто-блакитний (жовтий зверху) означає розвиток, правду, віру, то перевенутий, блакитно-жовтий, “зкручений”, спотворений, означає згубу, зневіру, кривду ….

 8. Олеся коментує:

  А я позитивно ставлюся до науки Фен-шуй. Про прапор чула ще років 15 тому. Впевнена, що розташування має значення, все серйозне складається з дрібниць.

 9. Я писала про це кілька років тому. Підтримую. Потрібно змінити кольори як диктує значення, історично обумовлене (хочемо ми чи не хочемо, а таке така послідовність кольорів відповідає нашій підсвідомості). Символіка держави важлива і вчиняє надзвичайний вплив на її долю, назалежно від того, наскільки це визнається. Рада, що такий рух має місце.

 10. Gerald коментує:

  Я теж вважаю, що не можна так недбало ставитись до історії. Я не вперше читаю про те, що прапор має бути блакитно-жовтим. Це і геральдика, і історія…. Проте, не в ньому самому все полягає… Ті, що нині керують країною, клали з великої гори на всіх людей і на прапор з історією.

  Якщо прапор затягнути на шиї “керівників” і за нього підвішувати – буде і синій, і жовтий одночасно… Щоправда, вздовж)))

 11. Микола коментує:

  На початку 90-их я прочитав статтю, в якій тибетський лама на питання коли в Украіні буде краще життя відповів – тоді , коли національний прапор стане Державним!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s